Skupština Save Re odbila prijedloge Adrisa i povezanih kompanija

Bez autora
Mar 07 2017

Skupština Save Re odbila je danas Adrisov prijedlog o imenovanju Petra Kraljiča u Nadzorni odbor kompanije. Kraljič je poznati stručnjak s međunarodnim iskiustvom, dugogodišnji direktor u društvu McKinsey Co. Bio je član nadzornih odbora brojnih kompanija u Sloveniji i inozemstvu. Adris s povezanim osobama drži oko petine vlasničkog udjela u Savi Re dok je država vlasnik oko 40 posto. Nakon Adrisova protuprijedloga, i dvije banke su pokušale sa svojim prijedlozima (Raiffeisen i Zagrebačka banka), no i njihovi su prijedlozi odbijeni. U Nadzorni odbor tako je imenovan Davor Ivan Gjiovoje, asmerički poslovni čovjek hrvatskog podrijetla, kako je bilo i navedeno u prvotnom pozivu za skupštinu.

Skupština Save Re odbila prijedloge Adrisa i povezanih kompanijaSkupština Save Re odbila je danas Adrisov prijedlog o imenovanju Petra Kraljiča u Nadzorni odbor kompanije. 

Kraljič je poznati stručnjak s međunarodnim iskiustvom, dugogodišnji direktor u društvu McKinsey Co. Bio je član nadzornih odbora brojnih kompanija u Sloveniji i inozemstvu. Adris s povezanim osobama drži oko petine vlasničkog udjela u Savi Re dok je država vlasnik oko 40 posto. 

Nakon Adrisova protuprijedloga, i dvije banke su pokušale sa svojim prijedlozima (Raiffeisen i Zagrebačka banka), no i njihovi su prijedlozi odbijeni. 

U Nadzorni odbor tako je imenovan Davor Ivan Gjiovoje, asmerički poslovni čovjek hrvatskog podrijetla, kako je bilo i navedeno u prvotnom pozivu za skupštinu.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik